Pěkná penze

Odchod do důchodu jednou nastane a aby se Vám žilo i nadále dobře, je potřeba si dopředu všechno zjistit. Věnujte čas prohlídce dokumentů, které jsou potřeba, aby Vám ČSSZ mohla výpočet provést. Zaměřte se na zápočty dob zaměstnání od ukončení základní školní docházky. Každý rok je dobrý, protože až po odpracování nebo jinak započtení určitého […]

Flyboarding

Odchod do důchodu jednou nastane a aby se Vám žilo i nadále dobře, je potřeba si dopředu všechno zjistit. Věnujte čas prohlídce dokumentů, které jsou potřeba, aby Vám ČSSZ mohla výpočet provést. Zaměřte se na zápočty dob zaměstnání od ukončení základní školní docházky. Každý rok je dobrý, protože až po odpracování nebo jinak započtení určitého počtu let je možné žádat o peněžitou částku pro klidné stáří.

Mějte vše pod kontrolou

Podmínky pro přiznání důchodu se v posledních letech zpřísnily. V současné době musíte mít odpracováno víc jak 30 let, abyste mohli jít na odpočinek. Je dobré sledovat jednání vlády, neboť podmínky se stále mění. Končí reforma, kterou nastolila vláda Petra Nečase a od roku 2017 by se mohl změnit věk pro odchod na penzi a každých pět let přehodnocovat podle demografického vývoje.